Part # MS35489-16X
Additional Images
MS35489-16X MS35489-16X MS35489-16X MS35489-16X
MS35489-16X
Lets Get Started!
Quick Quote
REQUEST A QUOTE -
DeltaFlex is committed to providing you with the best customer experience possible.
Thank you for taking the time to learn about DeltaFlex and requesting a quote for our .
We know that your time is valuable. So, we have filled-in some of the information for you.
Thank you...for putting DeltaFlex to work for you.
Quick Quote
Ask A Question
CUSTOMER SUPPORT QUESTION -
DeltaFlex is committed to providing you with the best customer support possible.
Thank you for taking the time to learn about DeltaFlex and our .
We know that your time is valuable, so we have already filled-in some of the information for you.
Ask A Question
Engineering Support
ENGINEERING ASSISTANCE  -
DeltaFlex is committed to providing you with the best engineering support experience possible.
Engineering Support
  @deltaflex.com
  Address
  About Us
Product Specs
Dimensions
Notes
Plate / Panel Properties
Plate
Thickness
 0.063"  |  1/16"  | 1.6 mm
Plate Hole Diameter  0.813"  |   13/16"  | 20.6 mm